Možnosti rekonstrukce, údržba a opravy dřevostaveb

Nyní se nacházíte v sekci poradny zaměřené na možnosti rekonstrukce, údržby a opravy dřevostaveb. Veškeré dotazy, které směřují k tomuto tématu, zodpovídáme do 2-3 pracovních dnů. Pokud jste nenašli odpověď na Váš dotaz již v zodpovězených otázkách, kontaktujte nás. Děkujeme.

  • Když se rozhodnu pro určitý typ domku, půjde v budoucnu dodatečně upravit? Třeba zvětšit nebo zmenšit pokoj apod.? Jak moc to bude náročné a nákladné?

Naše vnitřní příčky jsou buď dřevěné konstrukce či sádrokartonové konstrukce, v obou případech je jednoduchá demontáž a následná nová montáž.


  • Co obnáší údržba dřevostavby (dřevěné fasády)a jak často je nutné ji provádět? Uvažuji o dřevostavbě s klasickým dřevěným vzhledem, tzn. bez omítky. Předpokládám, že se dřevo musí časem nějak omývat apod.?

Údržba spočívá v obnovování nátěru, který se doporučuje po 5-10 letech.


  • Jak by se vyřešil problém, kdybychom se v průběhu bydlení rozhodli třeba předělat dveře uvnitř domu na jiné místo? Ve zděné stavbě by se díra po původních dveřích zazdila. Jak by se to ale vyřešilo u dřevostavby?

Demontuje se nejdříve sádrokarton, postaví nová příčka a do ní se zabudují dveře. I tento pozáruční servis u nás je samozřejmostí.


  • Uvažuji o tom, že si nechám přírodní vzhled dřevostavby také v interiéru. Jen nevím, když dojde k odření či uštípnutí části dřeva třeba při stěhování nábytku, jak se dá takové místo potom "zaretušovat"?

Palubkový obklad je méně náchylný k poškození než vymalovaný sádrokarton, vše se dá naštěstí zatmelit a přemalovat.


  • Máme spoustu obrázků na stěny, které bychom chtěli v dřevostavbě mít, a také si potrpím na různé poličky apod., které často ráda předělávám na jiná místa. Ve zděném domě se díry po vrutech zasádrují, jak se to ale řeší v dřevostavbě?

Obdobně, použijte místo sádry speciální tmel na sádrokartony.


  • Uvažuji nad rozšířením dřevostavby. Je reálné postavit k dřevostavbě také přístavbu?

Ano, i tyto možnosti jsou reálné. Je dobré na toto myslet a na stávající dřevostavbě zakomponovat do fasády zpevňující prvky.


  • Provádíte také opravy dřevostavby - v záruční i pozáruční době?

Jsme k dispozici jak v záruční době, tak většinou zdarma i v pozáruční době – za kvalitou stojíme a k jekékoli odchylce se stavíme čelem.


  • Dodáváte i nějaké "náhradní díly" k dřevostavbě? Např. náhradní lišty apod.?

Při předání domu vždy necháváme na domě náhradní komponenty, které se mohou užíváním poškodit – např. střešní tašky, obklady, dlažby apod.


  • Lze postavit přízemní dřevostavbu s tím, že by měla větší půdu, která by byla předpřipravena na případné dostavění patra, jako se to někdy dělá u zděných domů?

Ano je to možné a na přání tak provádíme.

Chcete začít stavět? Kontaktujte nás a ušetřete.